magnetofon szpulowy

Magnetofon szpulowy i muzyka z CD

Magnetofon szpulowy a muzyka z CD

Po ciężkim dniu pracy, nie ma nic lepszego niż porcja soczystej, pięknej muzyki, wpadająca w ucho. Potrafi zrelaksować i pomaga oddalić problemy dnia codziennego. Ulubione melodie szczególnie pieszczą zmysły wtedy, gdy odtwarza ją magnetofon szpulowy. Czy nie masz wrażenia, że dźwięki płynące z takiego sprzętu mają o wiele wyższą jakość, niż te odtwarzane z płyt CD?

Magnetofony szpulowe lepsze niż nowoczesne źródła audio?

Dlaczego tak wiele osób woli magnetofony szpulowe od płyt, które – wydawałoby się – są codziennością? Wydaje się, że jedno słowo stanowi klucz do tej układanki: retro. Dla części melomanów sentymentalna podróż do miejsca, w którym byli kiedyś, jest warta wszelkich poświęceń. Dla nieco starszego pokolenia właśnie magnetofon był tym, co wprowadziło ich w świat prawdziwej muzyki. Jednocześnie stanowił też przedmiot pożądania, dobro iście luksusowe. Bez wątpienia czynniki te sprawiają, że wielu osobom dźwięki szpuli smakują lepiej niż te odtwarzane z CD. Odtwarzanie ze szpuli pozwala przede wszystkim poczuć niezwykły klimat minionych lat, jest wspaniałym sposobem na stworzenie kameralnego wnętrza, otulonego dźwiękami ulubionych utworów.

Inne teorie odnośnie wyższości magnetofonów szpulowych?

Ale nie jest to jedyne wyjaśnienie. Pod względem sprzętowym, magnetofony szpulowe znacznie różnią się od nowocześniejszych rozwiązań. Charakteryzują się niepowtarzalnym brzmieniem i wspaniałą dynamiką. Nawet testy laboratoryjne przeprowadzone przez akredytowane laboratorium potwierdzają, że odtwarzanie muzyki na sprzętach szpulowych wysokiej jakości, oddaje czysty dźwięk audio, z rewelacyjną redukcją szumów. Wielu zgodzi się z tym, chociaż nigdy nie byli w laboratorium. Muzyka odtwarzana ze szpuli brzmi lepiej niż CD. Dlatego magnetofon tego typu, podobnie jak płyty winylowe, świętują renesans i powrót na salony. Nie brakuje na rynku modeli, które zachwycają kunsztem wykonania. Czołowi producenci urządzeń do odtwarzania muzyki coraz śmielej wkraczają na ten, nieco zapomniany już, grunt. Dzięki temu za niewielkie pieniądze każdy z nas może posłuchać muzyki wysokiej jakości. Bez wątpienia, dźwięki pięknej muzyki, odtwarzane z wysokiej jakości sprzętu szpulowego, zaspokoją apetyt każdego melomana.